Мабуть, найважливішим критерієм при виборі килимового покриття є те, з чого його зробили. Вірніше він не менш важливий ніж те, як його зробили, але доцільно на самому початку визначити для себе чи підходить саме Вам той матеріал, з якого виготовлений ковролін і тільки після цього вже визначатися з іншими параметрами.

По суті, знання звичайного покупця в цьому питанні обмежуються критеріями штучний - натуральний. Це практично ніщо, і цим усі зацікавлені сторони активно користуються.

З чого ж все-таки може бути виготовлено килимове покриття і на що це впливає.

Ворс будь-якого ковроліну це по суті, нитка. Якщо грубо, то точно така ж нитка з якої виготовляють тканини і вибираючи одяг, склад тканини з якої вона пошита, завжди стоїть серед основних критеріїв при прийнятті рішення чи годиться вона для Вас. При виготовленні килимового покриття і килимів використовують ті ж нитки і з такого ж матеріалу що і у випадку з одягом. Підходити до вибору складу ковроліну варто з тих же позицій що і при виборі одягу. Натуральні покриття виробляють з вовни, бавовни, шовку, віскози, сизалю і кукурудзи. Всі натуральні покриття зазвичай стоять першими в списку пріоритетів при виборі покупцями і в той же самий час найрідше купуються. Чому так відбувається розглянемо трохи нижче. Поки ж хочеться приділити увагу самим купуємим килимовим покриттям: це покриття зі штучної нитки. Цю нитку в основному роблять з таких матеріалів як: поліпропілен, поліамід (синонім нейлону), поліестер, акрил і поліакріл. У цьому ряду штучних матеріалів присутні ті ж матеріали, що ми зазвичай бачимо на бірках одягу, коли цікавимося складом тканини з якої вона зроблена. Вірніше майже ті ж: поліпропілену ви в складі тканин ніколи не побачите. З нього роблять технічну упаковку, тару, мішки, ящики і багато чого корисного тільки не того, що могло б контактувати з тілом людини. Для цього є маса приводів, але зараз хотілося б поговорити про інше.

На сьогоднішній день килимові покриття з поліпропіленової нитки (зазвичай позначають як 100% РР) саме в нашій країні займають більшу частину асортименту будь-якого продавця ковроліну. Наприклад, в Епіцентрі або Нової Лінії це приблизно 100% всього асортименту килимових покриттів. Так чому ж обумовлена така популярність поліпропілену. Давайте коротко розглянемо що це таке.


Поліпропілен - синтетичний матеріал, який не може бути пофарбований не одним з традиційних барвників, так як його структура досить щільна, наскільки молекули барвника не можуть проникнути в волокно. Таким чином, барвники додаються безпосередньо перед екструзією, тобто фарбується вже виготовлена ​​нитка, а не на молекулярному рівні. Чи не боїться плям на водній основі, але дуже боїться масляних забруднень. Є єдиним матеріалом, який дозволяє не обробляти антистатичними просоченнями, проте у міру забруднення антистатичні властивості втрачаються. Перевага цього волокна в його дешевизні. Має низьку зносостійкість, слабку пожежобезпечність, швидко зношується при експлуатації.

Саме його дешевизна і є причиною такої популярності серед вітчизняних продавців килимових покриттів. А що ж на іншій чаші ваг?

Килимового покриття з поліпропіленової нитки, практично нереально зустріти в асортименті продавців ковроліну в країнах з розвиненою економікою. Цьому є цілий ряд пояснень і найголовніше це небажання людей викидати гроші на вітер. Поліпропіленова нитка дуже швидко ламається. Як наслідок в місцях, де люди ходять частіше, утворюються доріжки з лежачим ворсом, який не відновлює свою форму, "ховає" під собою поклади мелкодісперсіонной пилу. Пил під заламали ворсом, з часом починає гнити і виділяти в повітря всю красу свого гниття. І навіть хороші пилососи не справляються з цим неприємним обставиною. Крихкість поліпропіленової нитки так само чітко видно після перестановки меблів.

Те, що така нитка не може бути забарвлена ​​зсередини (на молекулярному рівні в процесі виготовлення) приносить не менше неприємностей. Такий ковролін дуже швидко втрачає свій колір, забруднюється, погано чиститься і в середньому вже через рік, щасливі власники такого покриття приходять до висновку, що будь-який ковролін це мішок і взагалі зло, від якого планують позбутися. Особливо чутливі до такого покриття алергіки і діти. На місцях залома нитки мікроскопічні частинки фарби відшаровуються і повисають у повітрі, який потрапляє в легені.

Поліпропіленові покриття це саме те, що компрометує саму ідею штучних килимових покриттів.

І саме поліпропіленові килимові покриття займають практично всю нішу ковроліну в нашій країні і в країнах з низьким доходом населення. У продажах нашої компанії такий ковролін так само лідирує. Це в основному оптові продажі. Що стосується кінцевого покупця шукає ковролін для себе, то ніхто і слухати не хоче - хочуть гарне і недорого. Всі вірять в казку. А правда - краще взагалі нічого не купити, ніж купувати те, що швидко викинутися.

Лідируючі позиції в асортименті продавців килимових покриттів в економічно розвинених країнах, серед штучного ковроліну займає поліамід або, як його частіше називають, нейлон. Позначається він зазвичай 100% РА.


Поліамідне волокно (нейлон) було винайдено в 1938 р Компанією Дюпон, і є самим дорогим синтетичним матеріалом. Властивості, які закладаються в процесі виробництва на молекулярному рівні - це, пружність, зносостійкість, антистатичність і пожежна безпека, добре забарвлюється. Також стійкий до деформацій, не скручується, має пам'ять ворсу, зберігає текстуру і колір довгий час, відмінно справляється з вагою меблів. Різні форми перетину дозволяють досягти ефекту непомітності бруду. Для вирішення цих завдань, ще на молекулярному рівні волокно покривається брудозахисним складом, або в нього додають графітові добавки. 

Килимові покриття з поліаміду, завдяки його високим експлуатаційним якостям, знаходять своє застосування практично скрізь: від спалень з низькою прохідністю, до аеропортів.

Ковролін з поліамідної нитки не виділяє в навколишнє повітря ніяких речовин і повністю безпечний для людини.


Поліестер  - стійкий до механічних навантажень, до вогню, на ньому не з'являються грибки і бактерії. Килимове покриття з поліестеру коштує дешевше поліамідних покриттів, але відрізняються дещо жорстким ворсом з характерним синтетичним блиском. Покриття з поліестеру міцні, добре зберігають тепло, але не такі пружні, як покриття з вовни або нейлону, термін експлуатації менше. 


Акрілове волокно має середню стійкість до стирання, і значно поступається поліаміду. Його частіше застосовують в змішуванні з іншими волокнами, так як він швидше зношується. Основним недоліком є те, що він з часом скочується в кульки, і його доводиться частіше прибирати..  


Існує кілька методів забарвлення штучного килимового покриття. Найякісніший - це коли нитку фарбують в масі, тобто барвник вносять на етапі виробництва волокна. Тоді і волокно фарбується повністю, нитка забарвлена рівномірно, на сонці не вигорає, не втрачає свій первісний вигляд. З такою нитки виходить дороге і якісне покриття.  

  • Другий метод забарвлення – це коли фарбують вже готову нитку, тобто нитку занурюють в барвник, але тоді виходить нитка тільки фарбує зверху, вона не так рівномірно фарбує, може вигоряти на сонці. В основному так фарбують поліпропіленову нитку. 
  • І третій метод – це коли вже готовий виріб фарбують зверху. Існує також кілька методів фарбування готового виробу. Найпростіший - це коли ковролін занурюють у ванну з барвником і виріб фарбуватися в один колір. Є диференційоване фарбування - це коли використовується властивість білої нитки (в основному з поліаміду) сприймати певний тип барвника, наприклад, тільки лужний або кислотний. При цьому способі після занурення в ванну кожна нитка вбирає в себе тільки той барвник, який для неї призначений. 
  • Четвертий метод призначений тільки для тафтінгових покриттів - це друк. Наноситися різними методами. Найпростіший - це друк, коли принт машина на біле полотно наносить фарбу за трафаретами, кількість барабанів визначає кількість кольорів. Пізніше з'явився метод забарвлення через сито-трафарет. Найсучасніший метод - це струменевий друк. У цих випадках малюнок наноситься тільки зверху, і якщо Ви придивіться збоку до килимовому покриттю або розсунете волокна покриття - то побачите внизу білі нитки. Цим способом прінтованія отримують ті отруйно-квітчасті мультяшні покриття для діток, які так люблять купувати люблячі їхні батьки.  

Мінуси такого методу:

  • Швидко брудниться, тому що нитки не просочені просоченнями, а вбирають в себе бруд так само як і фарбу.  
  • Швидко вицвітає і вигорає на сонці, так як шар фарби нанесений тільки на ділянки нитки і не самим стійким чином. 
  • При укладанні важко поєднати малюнок.

  

Ковролін, зроблений з натуральних матеріалів.

Натуральні килимові покриття займають лідируюче місце у відповідях наших клієнтів на питання "який ковролін вони шукають". Багато хто не забувають додавати: "хороший". У підсумку, в переважній більшості випадків, все бажання купити натуральне і органічне закінчується на моменті обговорення ціни на "хороший натуральний ковролін". Але і ті, кого не відлякала ціна на таке покриття, так само, далеко не завжди його купують.  

І вся справа в тому, що натуральність вимагає жертв, у вигляді особливого догляду і сервісу.

Крім того, що натуральне має вартість майже на порядок вище синтетичного аналога, так до цієї вартості, у випадку з шерстю, додаються витрати по періодичному догляду.

Але давайте зупинимося на цьому питанні детальніше.

Як вже говорилося, що натуральний ковролін роблять із вовни, бавовни, шовку, віскози, сизалю і кукурудзи або з комбінацій цих матеріалів з синтетичним матеріалом.

Самий елітний ковролін і, як наслідок найдорожчий за ціною це шовк. Його вартість в готовому виробі знаходиться в діапазоні від 1500 євро за м.кв та може сильно варіюватися в залежності від щільності ворсу і методу виробництва. Найдешевший із шовкових килимових покриттів це тафтінговий ковролін.

Виглядає він приблизно так:

Покриття дуже вирізняється з-поміж усіх його побратимів. Це воістину елітний ковролін, доступний для обраних.

Він має характерний для шовку блиск. Його тоненька і дуже міцна нитка робить його дуже зносостійким і комфортним. Сенсу його довго описувати немає - ті, хто можуть дозволити собі купити шовковий ковролін, зазвичай не потребують додаткової інформації та володіють питанням не гірше будь-якого фахівця.

Більш доступним за ціною, схожим на шовк зовні і з подібними характеристиками є його традиційний замінник - віскоза.

Віскоза – це штучний шовк, яку отримують з м'яких частин деревини. Хімічний склад віскози і бавовни однаковий, але молекули віскози коротше. Віскозу виробляють з пульпи целюлози, виділеної з деревини або іншої сировини.  

Ціни на віскозний ковролін починаються від 300 євро.

Останнім часом стає популярним ще одна натуральна імітація шовку - полірований котон.

Зовні відрізнити від шовку його не можуть навіть професіонали. Єдина відмінність полікотоннового ковроліну від шовкового, яке ми помітили це відсутність невеликого поскрипування під пальцями при стисненні ворсу. Це поскрипування (або хруст) характерний для шовкового ковроліну і в полікотонновой його імітації ми не помітили.

Вартість такого покриття починається від 500 євро.

Взагалі шовковий ковролін досить складно імітувати. Найдешевша імітація в синтетичному виконанні з поліаміду починається від 80 євро.

Але по правді кажучи імітація так собі. Якщо не розуміти що таке справжній шовк, то можна і звернути увагу.

Найпоширеніший з натуральних килимових покриттів це вовняний ковролін. З огляду, на те що, традиції ткання килимів з вовни тисячі років, а ковролін це логічне і високотехнологічне продовження цих давніх традицій то така популярність цілком з'ясовна.

Основною перевагою вовняного покриття є погана займистість, підтримує первісну форму довгий час, забезпечує еластичність і міцність і мабуть це все. У той же самий час це покриття має середню стійкість до стирання, низьку стійкість до забруднення, накопичує статистичну електроенергію, боїться молі і вогкості, а також через тиждень після укладки, якщо покриття не буде чиститься пилососом 2-3 рази в тиждень, то вас чекає дуже неприємний сюрприз у вигляді пилового кліща. І, звичайно ж ціна, так як вовняний килим - один з дорогих підлогових покриттів, і чим більше відсоток вовни в складі ковроліну, тим дорожче буде коштувати таке покриття.

В основному килимові покриття виробляють з вовни або суміші з вмістом вовняний нитки від 10 до 30%. Коли кількість вовни досягає 20%, його переводять в розділ натуральних покриттів, але чим більше вовни, тим вище ціна. Як відрізнити шерсть від штучного матеріалу - це просто, треба підпалити нитку - вовняна пряжа буде тліти і видавати характерний запах, а штучна буде плавитися.

Більш менш якісне килимове покриття з вовни коштує від 100 євро.

Потрібно відзначити, що на відміну від синтетичної імітації шовку, з шерстю в її штучному виконанні, справи йдуть куди краще:

 

але вартість не набагато дешевше від оригінального шерстяного ковроліну. Такий ковролін дуже затребуваний серед бажаючих мати в інтер'єрі шерсть, але не мають можливості за нею доглядати.


Сизаль 

Це нитка з субтропічних чагарників, свого часу вважався покриттям для бідних. Однак сьогодні, покриття з сизалю вважається модним і стильним. Це покриття міцне і щільне. Чи не накопичує бруду і пил, легко миється, недолік в тому, що виглядає грубо і жорсткий.   

в простолюдді рогожка. Його ціновий діапазон від 70 євро.


Кукурудза

Кукурудза це досить умовна назва для ковроліну виготовленого з нитки Sorona DuPont.

Ця нитка воістину революційний продукт представлений світовим лідером у виробництві матеріалів з високими експлуатаційними характеристиками, хімікатів спеціального призначення та інших наукомістких напрямках.

Нитка Sorona інноваційний продукт який увібрав в себе всі самі позитивні якості натуральних і синтетичних матеріалів. В її складі до 37% перероблених біоволокон, зокрема волокон кукурудзи. Звідси і назва.

Цей матеріал є самим революційним в килимовій промисловості за останні 20 років, і багато хто пророкує йому велике майбутнє. І це має під собою масу підстав.

Килимові покриття, що випускаються з цього волокна, володіють максимально можливою на сьогоднішній день стійкістю до утворення плям і забруднення з усіх відомих матеріалів. Більшість плям як органічного, так і неорганічного походження легко видаляються просто за допомогою вологої серветки.

Наприклад, пролите вино або слід від брудного взуття повністю зникне з покриття, навіть якщо чистку зробити через деякий час.

Кукурудзяне волокно володіє унікальним для килимових покриттів якістю, воно абсолютно нічого не абсорбує і відштовхує вологу. Ця природна захист не зникає з роками, а залишається на протязі всього терміну експлуатації ковроліну.

Особлива структура волокна Sorona надає ковроліну виняткову ніжність, покриття на дотик м'яке як плюш. Особливе розчулення викликає картина, як на такому покритті грають діти. Ковролін з кукурудзяного волокна дозволить вам не турбуватися про результати мистецтв аквареллю ваших чад, або розлитому на підлогу соку.

Якщо з такого волокна зроблений килимок, то він легко стирається в пральній машині, швидко сохне і не втрачає при цьому колір і форму. Такий ковролін не накопичує бруд і бактерії, ваш пол завжди буде чистим, гігієнічним і антиалергенним.

 

Частина 4 (Назад ...)                                                                                                                           Частина 6 (Далі ...)



 

Перейти в каталог