Вирівнювання підлоги стяжкою

Стяжка підлоги представляє собою проміжний шар, який знаходиться між основою і покриттям підлоги. Якщо перепад поверхні становить від 3 до 10 см, використовують цементну стяжку. Для порівняно рівної основи застосовують спеціальні суміші для вирівнювання підлоги.

Існує два різновиди сумішей для вирівнювання підлоги. Одні необхідно наносити вручну, інші - розтікаються по основі підлоги самостійно (самовирівнюючі).

Вирівнює суміш першого типу розводять водою до потрібної консистенції. Наносять її по маяках за допомогою металевого шпателя. Висота шару стяжки повинна складати від 10 до 30 мм.

Самонівелюються суміші виготовляють на цементній основі з додаванням пластифікуючих і армуючих добавок. Завдяки особливим властивостям матеріал розтікається, формуючи тверду і надійну основу. У процесі вирівнювання підлоги самовирівнючою сумішшю маяки і рівні не потрібні, а для видалення бульбашок повітря потрібен голчастий валик.

Вирівнювання підлоги керамзитом

Керамзит володіє прекрасними термоізоляційними характеристиками, а тому його часто використовують для облаштування теплої підлоги. Перш ніж залити стяжку, необхідно розчистити основу і встановити маяки. Процес здійснюється двома способами:

  1. Заливка піщано-бетонного розчину на керамзит. Спершу підставу засипають керамзитом, а потім заливають сумішшю цементу і води. Після того як вона висохне, починають заливку піщано-бетонним розчином. Висихає стяжка протягом трьох тижнів, при цьому її потрібно щодня збризкувати водою.
  2. Заливка суміші з керамзиту, бетону та піску. Керамзит ретельно змішують з водою в будівельному міксері, потім туди додають пісок і цемент. Отриману суміш викладають на поверхню і розрівнюють. Не чекаючи її висихання, зверху заливають бетонну стяжку.

Вирівнювання підлоги гіпсоволокнистими листами

Гіпсоволокнисті лист (ГВЛ) - недорогий матеріал з хорошими звуко- і теплоізоляційними характеристиками. Для укладання на підлогу бажано вибрати водостійкий гіпсоволокнистий лист (ГВЛВ) - він стійкий до підвищеної вологості.

На підготовлену поверхню потрібно зробити підсипку з сухих сумішей, наприклад, керамзиту, піску або перліту. Всі значні западини слід видалити цементно-піщаним розчином.

Далі, на поверхні розстеляють спеціальну поліетиленову плівку, поверх якої укладається гіпсокартон. Гіпсоволокнисті плити рекомендується розміщувати в два шари, скріплюючи їх саморізами.

Вирівнювання підлоги фанерою

Фанера - недорогий натуральний матеріал, який використовують для сухої стяжки в дерев'яних будівлях. Однією з поширених технологій вирівнювання підлоги фанерою під ламінат - укладання на лагах.

Перед тим як вирівняти підлогу фанерою, необхідно встановити дерев'яний каркас на бетонну основу. Потім, лист фанери потрібно розділити на чотири частини, так як невеликі поверхні менш схильні до деформацій. На розкроєні листи можна нанести ґрунтовку або мастику для більшої міцності.

Матеріал викладається за принципом цегляної кладки з зазором в 8-10 мм, при цьому краю фанери не повинні примикати до стіни. Листи слід кріпити саморізами до основи.

Цей метод не підійде для вирівнювання підлоги в квартирі з низькими стелями, так як після установки лагів, висота приміщення зменшується до 10 см.

Як вирівняти бетонну підлогу

Як вирівняти бетонну підлогу під ламінат

Бетонна основа для укладання ламінату повинна бути ідеально рівною, інакше замки підлогового покриття можуть розхитатися, внаслідок чого з'явиться скрип і тріщини. Рекомендуються наступні методи вирівнювання бетонної поверхні:

  1. Цементна стяжка.
  2. Нанесення самовирівнюються сумішей.
  3. Укладання фанерного покриття.
  4. Вирівнювання керамзитом.

Як вирівняти бетонну підлогу під линолеум

Вирівнювання бетонної підлоги під лінолеум виконується тими ж методами, що і під ламінат, але існують деякі особливості.

Якщо планується використовувати натуральний матеріал, його основу потрібно обробити спеціальним клеєм з гарною адгезію, який не дасть покриттю можливості рухатися. ПВХ-покриття - навпаки, можна укладати без нанесення клею, закріплюючи полотно за допомогою плінтусів.

Як вирівняти бетонну підлогу під плитку

Бетонна основа вважається придатною для укладання плитки, якщо вона є досить рівним і не має суттєвих дефектів. Всі дрібні недоліки можна прибрати за допомогою цементно-піщаного розчину. Для того щоб вирівняти великі тріщини і нерівності застосовані наступні методи:

  1. Цементна стяжка
  2. Застосування самовирівнюючі сумішей.
  3. Вирівнювання керамзитом.

Як вирівняти дерев'яну підлогу

Якщо дерев'яна підлога має істотні деформації, її слід демонтувати або відрегулювати і замінити лаги і дошки. Для вирівнювання порівняно рівної підлоги можна скористатися одним з нижченаведених методів:

  1. Укладання фанери.
  2. Використання самовирівнюючих сумішей - попередньо необхідно відшліфувати і загрунтувати поверхню підлоги, а потім покласти армовану сітку.
  3. Укладання гіпсокартону.

Вирівнювання дерев'яної підлоги під лінолеум

Перш ніж почати роботи необхідно очистити дерев'яну основу від зіпсованих дощок і лагів. Якщо цього не зробити, згодом лінолеум може розтягнутися або порватися в місцях прогинів. Для вирівнювання підлоги під лінолеум використовуються ті ж методи, що і для ламінату.

Вирівнювання дерев'яної підлоги під плитку


Укладати плитку на дерев'яну поверхню не рекомендується, така основа не володіє достатньою жорсткістю і міцністю. Крім того, дерево може просто згнити під впливом вологи. З цієї причини цементно-піщана стяжка і фанера для вирівнювання не застосовується.

Для вирівнювання підлоги в дерев'яному будинку під плитку можна скористатися такими способами:

  1. Заливка самовирівнюючого розчину на підготовлену дерев'яну основу.
  2. Укладання вологостійкого гіпсокартону за допомогою саморізів.

Підведемо підсумки

Як вирівняти підлогу без стяжки

Найбільш ефективний спосіб для бетонних підлог - використання текучих самовирівнюються сумішей, для дерев'яних - укладання фанери або гіпсокартону.

Як вирівняти підлогу на балконі

Залежно від того, які функції виконуватиме ця частина приміщення застосовують вирівнювання керамзитом, цементним стягуванням, сумішами, що самовирівнюються.

Як вирівняти дерев'яну підлогу, не зриваючи дошки

Якщо дерев'яна поверхня має численні дефекти, слід замінити лаги і дошки. Для вирівнювання підлоги застосовують укладання фанерного покриття або гіпсокартону, заливку самовирівнюючих сумішей.