Спальня - це зона відпочинку і приємного проведення часу. Чи треба нагадувати, що в спальні проходить досить значна частина нашого життя. Тому до облаштування його простору підходять з особливою увагою, намагаючись забезпечити там належний комфорт і затишок.

Вибір відповідного підлогового покриття в цьому аспекті, безсумнівно, займає одне з важливих місць. Для багатьох комфорт в спальні асоціює з ковроліном. І це дійсно так: ковролін для спальні, який затишно вписався в інтер'єр приміщення, останній штрих, який створює відчуття цілковитого комфорту.


Зміст

1. Переваги килимового покриття для спальні.

2. Чи шкідливий ковролін для здоров'я людини.

3. Критерії якості:

3.1. Основа ковроліну.

3.2. Ворс.

3.3. Щільність.

3.4. Довжина ворсу.

3.5. Спосіб фарбування нитки.

4. Освітлення в спальні.

5. Який ковролін вибрати для спальні.

6. Фото ковроліну в спальнях.


Переваги килимового покриття для спальні:

- Безпечний і навіть більш того - корисний для здоров'я. При ходьбі по м'якому покриттю створюються щадні умови для суглобів. Пил при цьому піднімається не більше, ніж 0,5-1 м., тому не потрапляє в легені, в той час як у випадку твердого покриття (наприклад, ламінату) накопичений пил піднімається до середнього зросту людини. Килимове покриття абсорбує в себе з повітря в приміщенні, де він лежить, дрібно дисперсионний пил і «віддає» його тільки пилососу. Цією обставиною і обумовлені рекомендації для використання в приміщеннях людям, що страждають алергічними реакціями на пил такими авторитетними організаціями як німецьке Товариство Алергії і Астми. Втім, всі подібні рекомендації відносяться до покриттів відповідної якості.

- Тактильні відчуття. Теплий і м'який ковролін, на відміну від холодного паркету або слизького ламінату, приємно «пестить» ноги при ходьбі.

- Довговічність. Якісний ковролін прослужить до 10 років. Тим більше, що в спальні прохідність набагато менше, ніж в інших приміщеннях.

- Тепло- і звукоізоляція. Килимове покриття добре поглинає звук і утримує тепло. Відомий факт - повністю укрита ковроліном підлога в кімнаті допомагає економити до 6% на обігріві.

- Простота в укладанні. Таке покриття можна укласти практично на будь-яку поверхню, будь то стяжка, дерев'яна підлога, старий лінолеум або ламінат. Досить поширений варіант укладання ковроліну на сходи, правда в цьому випадку процес укладання трохи складніший.

- Разнообразие цветовых и фактурных вариантов. Можно подобрать покрытие под любой стиль интерьера, цвет стен, мебели и для любого кошелька.

Чи шкідливий ковролін для здоров'я людини

Спальня відноситься до категорії приміщень з дуже низькою прохідністю. До того ж ризик забруднити поверхню покриття брудним взуттям - мінімальний. Значить, природно було б вважати, що ковролін для спальні може бути виконаний з будь-якого матеріалу. Чому ж при виборі акцентується увага саме на килимове покриття з синтетичних волокон? Почнемо з того, що натуральний матеріал, частіше з вовни тварин, що має рослинну основу, може виявитися вельми небезпечним для домочадців - натуральна шерсть несе реальну загрозу здоров'ю людини-алергіка. Ще одна причина, яка може охолодити ваш запал при виборі натурального виробу в спальню, - личинки всіляких комах, включаючи кліщів, які дуже люблять матеріали такого роду. Якщо в будинку є діти, то таке покриття стане серйозним випробуванням для здоров'я, беручи до уваги ту обставину, що велика частина часу малюків проходить саме на підлозі. Синтетичний ковролін в цьому сенсі значно безпечніший. По-перше, це ковролін гіпоалергенний, він не боїться бруду і просочений протигрибковими засобами. По-друге, володіє водовідштовхувальними і антистатичними властивостями. Слід додати також, що синтетичний ковролін негорючий і служить значно довше. Все це справедливо по відношенню до синтетичного ковроліну з якісної, наприклад, нейлонової (поліамідної) нитки, который, к большому сожалению, большая редкость на стойках строительных супермаркетов.

Критерії якості

Основа ковроліну – це та частина, яка стикається з підлогою. Гідність основи з натурального джуту - екологічна чистота, однак вона досить швидко деформується і зношується. Штучний варіант натурального джуту від вологи не страждає і довго не зношується, але основа виходить жорсткою, а сам ковролін малокомфортним. Спінений латекс в якості основи хороший всім, але недовговічний, всього 5-7 років. Кращими матеріалами для основи по всіх параметрах вважається штучний войлок і текстильна «комфорт-основа (comfort backing)» - вони трохи дорожче інших, але і покриття при цьому стає комфортніше і довговічніше.

- Ворс. У якісному килимовому покритті ворс з натурального матеріалу або його суміші з синтетикою повинен обов'язково пройти попереднє антистатичне, протикліщове і противомільне просочення. Із синтетичних ниток кращий варіант для ворсу – поліамід (нейлон): він плавиться з тяжкістью, пил притягує слабо, бруд майже не всмоктується в покриття, воно дуже стійке до зносу, гіпоалергенне. Нитка з поліаміду, на відміну від решти синтетики, забарвлюється в масі - тобто барвник додають в розплавлену масу поліаміду до витягування його в нитку. Завдяки властивостям поліаміду нитка, яка з нього вироблена, не ламається, на відміну від іншої синтетики і ворс з такої нитки має так звану «пам'ять ворсу». Ця властивість помітно проявляється, наприклад, коли прибрати важкий предмет, який довго стояв на покритті то через деякий час ворс (в залежності від його маси) приймає положення яке йому задали при виробництві ковроліну.

Щільність. Це основна характеристика якості килимового покриття, а не довжина ворсу, як може здатися. Щільність оцінюється таким поняттям, як «маса». В європейських країнах прийнято вимірювати її в г/м2. Оптимальним вважається діапазон 680-2600 г/м2. Слід врахувати, що більш щільні типи килимового покриття більше коштують. Зате, завдяки високій щільності забезпечується більша довговічність і зносостійкість. До того ж в більш щільне набивається менше пилу. Вибір щільного ковроліну виправданий, наприклад, для дитячих спалень, в яких діти досить інтенсивно пересуваються босоніж.

Довжина ворсу. Зазвичай вибір тут цілком і повністю за споживачем, але потрібно враховувати, що при частій ходьбі довгі ворсинки приминаються швидше, до того ж високоворсне покриття важче чистити. Для спальні, де найважливіше комфортні відчуття, м'який і досить щільний, високий ворс, в якому потопають ноги, буде як раз до речі.

Спосіб фарбування нитки. Технологія «друкарського» фарбування ворсу не забезпечує стійкості забарвлення, так як пофарбованою виявляється тільки верхня частина. Більш стійким до вицвітання вважається виріб з глибокою прокраскою по масі. Але цей спосіб забарвлення доступний тільки у випадку з поліамідною (нейлоновою) ниткою.

Освітлення в спальні

Вибираючи колір ковроліну, враховуйте ступінь освітлення і колірну гамму загальної обстановки. У спальні з недостатнім освітленням оптимальне покриття світлих і теплих тонів. За допомогою таких тонів можна ще й візуально збільшити простір. Темний ковролін підійде для добре освітленої кімнати.

Відгуки говорять про те, що найпопулярніші тони ковроліну в спальню (або їх поєднання) - це коричневий, сірий, бежевий, пастельний, персиковий

Який ковролін вибрати для спальні

Різновидів килимового покриття багато, в тому числі за способом виготовлення, за типом ворсу, фарбування волокон, щільності.

Спальня – приміщення для відпочинку, тому тут домочадці з'являються в основному ввечері, щоб укластися спати. Частота переміщень і ризик забруднень невеликі, тому можна підібрати покриття з високим ворсом і помірною щільністю. Що стосується малюнка, то тут вже на ваш розсуд. А ось за способом фарбування краще, звичайно, віддавати перевагу ковроліну, ворс якої має повністю, а не тільки верхня частина. Малюнок на такому матеріалі буде зберегтися набагато довше.

Матеріал може бути як штучним, так і натуральним. Але потрібно мати на увазі - натуральний (шерсть) може стати причиною алергії, до того ж догляд за ним більш трудомісткий.

Краще віддати перевагу штучному ворсу з якісного поліаміду (нейлону).


Зміст

1. Переваги килимового покриття для спальні.

2. Чи шкідливий ковролін для здоров'я людини.

3. Критерії якості:

3.1. Основа ковроліну.

3.2. Ворс.

3.3. Щільність.

3.4. Довжина ворсу.

3.5. Спосіб фарбування нитки.

4. Освітлення в спальні.

5. Який ковролін вибрати для спальні.

6. Фото ковроліну в спальнях.


Фото ковроліну в спальнях: