Останнім часом більшість наших наших клієнтів, цікавлячись ламінатом, задають, в числі інших, одне питання - а вологостійкий (водостійкий) чи у нас ламінат. У зв'язку з цим ми вирішили внести деяку ясність.

Більшість виробників ламінату, практично у всіх своїх колекціях, вказують в характеристиках ламінату на його вологостійкість. Чи означає це що покриття не боїться води і чи є вологостійкий ламінат водостійким?
Відповідь на це питання ми знайшли в одній колекції одного з іменитих виробників і вирішили перевірити різницю в вологостійкості і водостійкості ламінату дослідним шляхом.
Для початку, ми просто розлили воду на ламінат із заявленою виробником вологостійкість (на фото верхній зразок з дизайном "під дерево") і водостійкий (на фото нижній, з дизайном "під камінь") зразок і залишили їх в такому стані на добу.

Попередньо ми заміряли лінійні розміри дослідних зразків. Товщину самих ламелін:

 

Вологостійкий зразок до експерименту - 8мм 

 

Водостійкий зразок до експерименту - 9мм

 

і товщину замків:

Вологостійкий зразок до експерименту - 4 мм

 

 

Водостійкий зразок до експерименту - 4 мм

Потім, через 24 години ми провели аналогічні вимірювання.

товщина ламелей:

Вологостійкий зразок після експерименту 11мм (+ 3 мм, + 37%)

 

Водостійкий зразок після експерименту 9мм (товщина не змінилася)

 
товщина замків:
Вологостійкий зразок після експерименту 5,5 мм (+ 1,5 мм, + 37%)
 
 

Водостійкий зразок після експерименту 4мм (товщина не змінилася)

 
Різниця очевидна. Результат був видний і без вимірювань. Вологостійкий зразок набухав, вбираючи воду, і розшаровується буквально на очах, видаючи свою паперову сутність.

 

Всім своїм виглядом протестуючи, проти такого його використання.

 

Звичайно ж цей експеримент носить чисто суб'єктивний характер - навряд чи вологостійкому ламінату, в процесі експлуатації мають бути подібні випробування. Але різницю між вологостійкістю і водостійкістю ламінату, цей експеремент зробив очевидною.

Але так чи принципово використовувати у всіх приміщеннях ламінат з водостійкими властивостями? З огляду на що вартість водостійкого ламінату кілька вище вологостійкого це питання вимагає зваженого підходу. Адже далеко не у всіх приміщеннях можливі такі ситуації коли ламінат може бути схильний такому впливу вологи. Якщо у випадках з ванними кімнатами, кухнями, вбиральнями даний вибір раціональний, практичний і по ряду якостей привабливіше кераміки то в випадках з житловими кімнатами, де максимальний вплив на нього води це вологе прибирання, цілком буде досить і вологостійкого. Втім, вибір за вами і вашими фінансовими можливостями.

За популярністю, водостійкий ламінат впевнено відвойовує у традиційної кераміки її частку в світових продажах. Все більше і більше людей у всьому світі схиляють свій вибір в сторону такого покриття підлоги для вологих приміщень. В цьому є маса резонів. Увібравши в себе всі достоїнства традиційної кераміки, водостійкий ламінат абсолютно позбавлений всіх її недоліків:

Водостійкий ламінат

  •  на підлозі з водостійкого ламінату відсутні шви

  •  на ньому не б'ється посуд

  •  дизайни дерева виглядають максимально реалістично візуально і відчуваються тактильно

  •  він набагато тепліше кераміки і в той же час відмінно справляється з опцією "тепла підлога"

  •  після висихання води на ньому не залишаються білі розводи

  •  це покриття антиковзне

  •  монтаж підлоги з такого ламінату в ванній становить години і не відрізняється від монтажу звичайного ламінату

  •  вартість укладання на порядок нижче в порівнянні з керамічною плиткою

Ламінат підвищеної вологостійкості

  Незважаючи на те, що весь ламінат від кращих світових виробників повністю відповідає всім заявленим характеристикам, є відмінності в ступені вологостійкості.

  • Вологостійкість залежить перш за все від щільності плити HDF. У ламінату з підвищеною вологостійкістю щільність плити від 900 кг \ м3 і вище.
  • Також в плиту додаються спеціальні речовини, які перешкоджають проникненню води і ламінат може простояти у воді довше за часом. Такий ламінат навіть якщо набряк, то після просушування вернеться до своїх розмірів (залежить від ступеня розбухання).
  • Важливим фактором у вологостійкості товщина ламінату. Чим товщий ламінат тим міцніше і міцніше його замок. А значить менше перепадів і щілин може виникнути при експлуатації. Вода просочується якраз в такі зазори.
  • Підвищити вологостійкість ламінату можна використовуючи при укладанні спеціального герметику, який захистить стики. Його рекомендовано використовувати для кухні, коридору та інших місць де може розлитися вода.
  • Важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника при укладанні. Рівну основу і використання плівки гідробар'єра також додатково зіграють роль в захисті ламінату від зайвої вологи

У нашому інтернет-магазині Профіпол, Ви можете знайти та купити колекції як водостійкого так вологостійкого ламінату. З категорії водостійкого, радимо звернути свою увагу на виробника ламінату Kaindl, колекція AquaPRO, розроблена спеціально для приміщень з підвищеною вологістю. А з категорії вологостійкого ми рекомендували б звернути увагу на ламінат Classen. На всіх колекціях ламінату Classen краю покриті спеціальною сумішшю воску, що захищає їх від попадання вологи всередину. При виробництві ламінат покривають спеціальною речовиною Isowaxx, яка переміщується при складанні панелей і ущільнює точки з'єднання.