Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

Сб-Нд: за домовленістю

0
Мій кошик

Ламінат

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Сучасний якісний ламінат практично не відрізнити від паркетапо зовнішнім виглядом, а за якісними характеристиками він практичніше і не вимагає ретельного догляду і підвищеного уваги, на відміну від дорогої масивної дошки.

Ламінат — загальновживана назва підлогового покриття на основі деревоволокнистих плит високої щільності. Верхнім шаром є захисно-декоративна зносостійка плівка.

Дошка ламінату являє собою конструкцію, що складається з чотирьох шарів:

  1. Нижній стабілізуючий шар призначений для захисту дошки від деформації. Служить також для збільшення жорсткості. У деяких колекціях ламінату до стабілізуючому шару приклеюють звукоізолюючу підкладку для додаткової шумоізоляції.
  2. Несучий шар, основа дошки ламінату, виготовляється з деревоволокнистих плит високої щільності. Саме ця жорстка частина конструкції виконує найважливіші функції дошки ламінату. У несучому шарі вирізаний замок, який скріплює між собою ламінат. Також виконує основну функцію по теплоізоляції і шумоізоляції. Вологостійкість ламінату безпосередньо залежить від якості несучого шару. Вологостійкі просочення і висока щільність плити - запорука мінімального впливу вологи на геометрію ламінату.
  3. Декоративний шар, що виконує функції оформлення - це шар паперу з нанесеним на нього малюнком дерева, каменю, плитки або будь-який інший текстури.
  4. Верхній шар з меламіну або акрилової смоли забезпечує захист дошки від стирання і ударних навантажень. Від міцності і товщини верхнього шару залежить клас зносостійкості ламінату. Останнім часом верхній шар став також нести декоративну роль. На нього наносять нерівності відповідно до малюнком для кращої імітації натурального дерева.

В даний час виробляють ламінат 4 основних класів (по EN13329).

  • Класи 21-23 - для домашнього використання (в даний час вже не виробляються).
  • Клас 31 (AC3) - для домашнього використання
  • Клас 32 (AC4) - для домашнього з підвищеним навантаженням і для комерційного з низькою
  • Клас 33 (AC5-AC6) - для комерційного використання з великим навантаженням
  • Клас 34 - для спеціального (промислового, спортивного) використання - більш міцний, але офіційно він не зареєстрований

Класи — поняття відносне. У німецькому, австрійському і бельгійському ламинате зносостійкість відповідає показнику AC, який демонструє зносостійкість верхнього захисного шару. Саме поняття «клас» з показниками від 31 до 34 демонструє щільність і можливість витримувати навантаження саму HDF основу (деревна плита). Саме тому, часто можна зустріти бюджетні види ламінату з показниками AC5 на 32 класі. Це означає не що інше, як те, що ламінат має основу для побутових приміщень з підвищеним навантаженням на верхній шар. Китайські виробники користуються цією плутаниною і пишуть тільки «33 клас» хоча верхній захисний шар може варіюватися від AC3 до AC5, але цей показник вкрай рідко вказується. Саме тому два однакових на вигляд ламінату 33 класу від різних виробників можуть служити абсолютно по різному. Табер-тест (taber test), при якому абразивний головка обертається виконуючи обертів (часто зустрічається поняття як «обороти ламінату»), як раз і показує зносостійкість за класифікацією AC. Залежно від крупності абразивного матеріалу, один і той же ламінат може пройти тестування з великими або нижчими показниками.


Класи експлуатації позначають скільки часу ламінат буде зберігати свій зовнішній вигляд при різних на нього навантаженнях. Існує європейська норма (EN 13329), яка включає в себе 18 тестів, після проведення яких ламінату привласнюється той або інший клас. Це норма виділяє 2 великі групи ламінованих покриттів для підлоги: ламінати комерційної експлуатації і ламінати домашнього використання.

Ламінати комерційної експлуатації - це ламінати з терміном служби в комерційних приміщеннях від 3 до 6 років. Відповідно, якщо підлога комерційної експлуатації використовується будинку, то термін життя ламінату збільшується в два-три рази. Багато гарантії понад 10 років означають, що дана підлога пролежить стільки саме в домашніх умовах, але ніяк не в комерційних.

31 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях зі слабким навантаженням. Термін служби підлоги близько 2-3 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 10-12 років (спальні, комори тобто приміщення зі слабкою експлуатацією підлоги в будинку). Сьогодні в Україні найбільш поширений клас ламінату. В офісах застосовується в прийомних, переговорних, невеликих кабінетах.

32 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях із середнім навантаженням. Термін служби підлоги 3-5 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 12-15 років (столові, кухні, коридори, тобто приміщення з високою експлуатацією підлоги в квартирі). 32 клас найбільш оптимальний вибір і для будинку і для офісу.

33 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях з інтенсивним навантаженням. Термін служби підлоги близько 5-6 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 15-20 років. З огляду на тривалий термін експлуатації в домашніх умовах, деякі виробники дають довічну гарантію. Безсумнівним достоїнством цієї підлоги є те, що його зовнішній вигляд буде зберігатися максимально можливий для ламінату час.

34 клас експлуатації — експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях з навантаженням, вище інтенсивної. Наприклад комерційні приміщення з високим навантаженням: автосалони, вокзали, аеропорти, танцювальні клуби. Термін служби 7-15 років. У домашніх умовах може пролежати близько 30 років. Офіційно не відображений в європейському стандарті EN 13329: 2006 + A1: 2008 (E), який визначає методи присвоєння класу ламінованим покриттям підлоги.

Ламінати домашнього використання - це ламінати, термін експлуатації яких не перевищує 5-6 років в домашніх умовах. Зазвичай це підлоги на 6 або 7-мм плиті ДВП або навіть MDF. Відмітна особливість цих статей - ціна. Ламінати домашнього використання ділять на умовні 3 групи:

21 клас експлуатації — дана підлога має термін служби не більше 1-2 років. У Росії сьогодні така підлога відсутня. Область застосування: спальні, комори, тобто приміщення зі слабкою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.

22 клас експлуатації — підлога з терміном служби 2-4 роки. У Росії така підлога, як і 21 клас, відсутній. Область застосування: спальні, комори, дитячі, гардеробні, тобто приміщення із середньою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.

23 клас експлуатації — підлога з терміном служби 4-6 років. Найбільш популярний формат ламінатів в Росії до 2001 року. Область застосування: спальні, комори, дитячі, гардеробні, їдальні, кухні, коридори, тобто приміщення з високою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.

21, 22, 23 класи ламінату зняті з виробництва.

Вгору