Одним з найбільш затребуваних видів підлогового покриття на сьогодні вважається ковролін, оскільки використовуючи його, можна дійсно зробити симпатичний дизайн, додавши в кімнату затишку. Величезним плюсом є і той факт, що укладання килимового покриття - процес відносно нескладний. Однак він має ряд тонкощів і нюансів, знати про які краще заздалегідь, особливо, якщо роботу плануєте проводити самостійно, без залучення фахівців.
А чи реально взагалі самостійно настелити ковролін? Так! Головне підготуватися і ретельно вивчити всі особливості використовуваної технології. - Але ми все ж, для того, щоб ваше покриття прослужило дійсно довго, рекомендуємо звернутися до фахівців.
Вибір ковроліну
Але перш ніж зробити монтаж, потрібно придбати матеріал. У цій справі допоможе ряд статей від нашого експерта по килимовим покриттям:
Перед покупкою ковроліну визначте розміри кімнати, в якій буде проводитися монтаж, заздалегідь виберіть тип ковроліну, який хотілося б використовувати в будинку. У питанні вибору покриття, вам з радістю допоможуть наші фахівці за телефонами, вказаними внизу сторінки, на сторінці контактів або в зручних для вас месенджерах.
Якщо говорити про розміри приміщення, то тут важливо знати не тільки площe, але і ширину, і довжину кімнати. По можливості вибирайте такий ковролін, який можна буде використовувати без стиків. Так, при акуратній роботі і правильному оформленні стики можуть бути практично непомітні, проте в будь-якому випадку додаткова робота викличе додаткові складності.
Якщо приміщення має неправильну форму, рекомендуємо зробити її ескіз, на якому можна було б відобразити все реальні розміри кожного відрізка підлоги. Уже з готовим ескізом ви можете звернутися до нас в магазин, де консультанти, подивившись на ваш креслення, допоможуть визначитися з вибором і розрахують необхідну кількість матеріалу для оформлення приміщення.
Інструмент і матеріали для укладання
Звичайно ж, робити монтаж килимового покриття ви будете не голими руками. У роботі вам знадобитися широкий набір інструментарію і матеріалу. Тільки при наявності всього необхідного робота пройде "без сучка і задирки":
- Ролик, щоб розкачати ковролін;
- ножиці і ніж для підрізання матеріалу;
- двосторонній скотч або клей;
- підкладка (знадобиться лише в разі бесклеевого варіанти укладання);
- рейки, виготовлені з металу, для оформлення порогів;
- плінтуса і інструменти по роботі з ним;
- гриппери;
- стрічки холодної і гарячої склейки;
- лопатка для заправки країв покриття за гриппери;
- валик для відновлення порушеного ворсу після стикування;
- киккер - інструмент, призначений для натяжки ковроліну на гриппери;
- спеціальний утюг для стикування (склейки).
Використовуючи ці матеріали і інструменти, ви зможете здійснити правильний замір, акуратно зістикувати шматки ковроліну. А акуратність особливо важлива в таких складних місцях, як, наприклад, сходи.
Запам'ятайте - якісне укладання килимового покриття - один з найважливіших факторів, що впливають на термін служби виробу і його зовнішній вигляд. Укладання ковроліну проводиться виключно після завершення всіх робіт з оздоблення, коли на основі усунений бруд, закладені всі тріщини і вибоїни. При цьому ковролін можна стелити практично скрізь і на будь-яку поверхню - це може бути лінолеум, бетон або паркет.
Необхідні умови для укладання ковроліну
- основа, на яку буде проведений настил, має бути рівною, твердою і чистою;
- оптимальний мікроклімат: температура - не менше + 15 ° С, температура покриття і клею - не менше 17 ° С, вологість повітря не більше 75%;
Технології укладання ковроліну
Існує безліч варіантів роботи. Ми розглянемо найпоширеніші.
Все буде залежати від того, який матеріал для кріплення ви використовуєте, яка у вас підстава і т.д. Одні цих способів менш надійні, але більш прості. Інші нелегкі в реалізації, зате довгий термін експлуатації гарантований.
Вільне укладання фіксоване по периметру
Один з малозатратних способів. Розгорніть килимове покриття. Воно повинне заходити на стіни на п'ять-десять сантиметрів, потім прокотіть поверхню майбутнього настилу роликом. Починайте рухатися з середини в чотири напрямки. Після обріжте надлишки. Далі фіксуйте ковролін по периметру, використовуючи плінтуса. Для зміцнення проходу скористайтеся металевою рейкою. Даний спосіб стане ідеальним рішенням, якщо приміщення невелике і всю площу можна відразу ж накрити одним листом. Але при подальшій експлуатації можуть виникнути проблеми.
Переваги:
- можливість самостійно провести укладання;
- економія - не потрібно купувати клей, гриппери, скотч, підкладку;
- основу не потрібно попередньо готувати;
- килимове покриття можна з легкістю замінити.
Недоліки:
- низька міцність покриття;
- низький рівень зносостійкості;
- маленький термін служби;
- таке килимове покриття не рекомендується чистити «миючим» пилососом;
- переставляти важкі меблі або пересувати меблі на коліщатках не можна.
Пряме приклеювання
Ще один спосіб укладання, яким може скористатися навіть непрофесіонал. В цьому випадку ковролін по всій поверхні фіксується на клей. Пряме приклеювання не підійде для приміщень з новітніми декораціями, але буде прийнятно в звичайних кімнатах.
Під час самого процесу роботи розумно буде скористатися зазубреним дозатором для нанесення клею. Глибина зазубрин і профіль залежить від типу ковроліну. Врахуйте, що єдиним способом контролювання якості клею, є як раз цей профіль зазубрин.
Характеристики скребка підбираємо після розрахунку необхідної кількості клею.
Такий метод актуальний при фіксації на бетонних або дерев'яних поверхнях підлог, попередньо вирівняних сумішшю, що нівелює. Якщо ви вважаєте, що клей може реагувати з поверхнею паркету, лінолеуму і т.д., то краще виключити даний спосіб. Така технологія найбільш поширена для використання в комерційних цілях, тобто в місцях з підвищеною прохідністю: коридори, ресторани, навчальні заклади та ін.
Переваги:
- надійне укладання;
- можливість максимального охоплення площі;
- відсутність необхідності в підкладці;
- можливість використання пересувної (мобільних) меблів;
- мінімальна кількість бульбашок і зморшок;
- можливість використання «миючого» пилососа;
- уповільнення тління і горіння.
Недоліки:
- пол вимагає попередньої підготовки;
- одноразовість;
- складний укладальний процес;
- складний процес демонтажу.
Фіксація на скотч
За підрахунками фахівців 70% всього укладання відбувається при використанні двостороннього скотча. Але для цього потрібна ретельна підготовка для поверхні підлоги. Крім цього краще заздалегідь визначитися і з видом клейкої стрічки. Її допустима ширина варіюється від 63 мм. до 150 мм. Вибір скотча також залежить і від різновиду килимового покриття.
Хід роботи виглядає наступним чином - стрічку приклеюємо до підлоги, не знімаючи зверху захисної плівки. Поклейка проходить по периметру кімнати. Також по всій підлозі створюються осередки у вигляді "сітки" з кроком 50 × 50 см. Далі з невеликим запасом розкроюємо ковролін (до 5 см. заходу країв на всі стіни). Укладаємо покриття на підлогу. Після зі скотчу знімаємо верхню плівку і фіксуємо килим. По периметру ножем відрізаємо надлишки.
Такий спосіб підходить для підлог з гладкою поверхнею: кахель, лінолеум, ламінат, мармур, керамограніт, паркет та ін. його застосування підійде як для будинку, так і для офісу.
Переваги:
- підкладка не потрібна;
- відносна легкість здійснення і, як наслідок, економія часу;
- простота демонтажу.
Недостатки:
- потрібна ретельна підготовка підлоги;
Укладання на фіксацію
Чи можна здійснити монтаж, при цьому, не пошкодивши підлогу, але безболісно видаливши старе покриття? Безумовно, досить використовувати фіксований метод укладання ковроліну. Тут головне - тип використовуваного клею. Це може бути клей, що не гарантує вічного "склеювання, або самоклеюча мембрана. Цей дозволяє без пошкоджень здійснити демонтаж, необхідність в якому виникає часто.
Укладання на фіксацію зазвичай використовується там, де температура і вологість часто змінюються. Зокрема, спосіб був придуманий для килимових модульних плиток
Стретчинг (безклейовий метод)
Дана технологія була розроблена в Англії. В даному способі упор робиться на одну з невід'ємних якостей ковроліну - еластичність.
Прикріпіть рейки або гриппери уздовж стін під кутом у сорок п'ять градусів. Радимо використовувати спецінструменту для розтяжки і фіксування ковроліну на планках. Під покриттям повинна знаходитися підкладка, яка додасть йому звуко- і теплоізоляційні властивості. Термін служби покриття, яке укладено методом стретчинга, вельми значний. При цьому заміна підлогового покриття не потребує особливої підготовки. Однак застосовувати цей метод під силу тільки професіоналам.
Використовувати стретчинг можна і в житлових будинках, і в офісних приміщеннях.
Подвійна проклейка
Застосовується рідко, але не сказати про неї було б злочином. Укладання проводиться на підкладку, товщина якої 5-10 мм. Це може бути пінополіуретан, войлок або будь-якої іншої ізоляційний матеріал. Підкладка істотно збільшить звуко- і теплоізоляційні властивості ковроліну. Однак подвійну проклейку не використовують, якщо підлога з підігрівом.
Покрокові дії при укладанні
Крок перший
Готуємо основу. Шпаклюємо тріщини і дірки. Також необхідно демонтувати старе покриття, все незакріплені деталі підстави і кріпильні елементи. Прибираємо бруд і пил. Наступні роботи виконуємо тільки після того, як основа висохне.
Крок другий
Розкладаємо покриття на підлозі. Врахуйте, що під стінами припуски повинні бути не менше десяти сантиметрів. Залиште покриття розкладеним на підлозі на кілька годин. Завдяки цьому в подальшому на ковроліні буде менше збірок і зморшок. Якщо ви використовуєте натуральне волокно, то для його акліматизації знадобитися 24 години. Оскільки в силу позитивних гідроскопічних властивостей може статися усадка ковроліну, необхідно відміряти полотно з двосантиметровий припуском.
Крок третій
Обрізка надлишків. Для цього притисніть кінці покриття до стіни. Використовуйте лінійку і ніж або ножиці. Не забудьте все ж перед наклеюванням залишити страхувальний запас в десять сантиметрів.
Крок четвертий
При кріпленні покриття на підлогу також використовують як двосторонню клейку стрічку, так і спеціальний клей. Так для покриттів з натуральної основи більше підійде скотч. Якщо ви все ж зробили вибір на користь клею, то слід врахувати, що він наноситься по краях і на всю площу основи. А якщо ж приміщення невелике за розміром, але клей потрібно нанести тільки на край покриття. Його, в свою чергу, ви щільно притискаєте до основи.
Крок п'ятий
Для натурального ковроліну також можна використовувати клейку масу, яку варто розмазувати по всій поверхні основи і розрівнюється шпателем. Здійснювати таку роботу потрібно спершу тільки в половині приміщення. Після на ще невисохлий клей укладаються елементи покриття.
Неодмінно обробіть клеєм і канти. Міцно притисніть до основи ковролін. Не забудьте за допомогою валика вирівняти краю. Якщо потрібно зробити якісь виправлення, то дійте швидко. Після добре провітріть приміщення.
Крок шостий
Після приклеювання обрізаємо по краях зайві кути. У внутрішніх кутах матеріал спершу відрізаємо по діагоналі. Потрібно стежити за тим, щоб вістря ножа залишалося гострим.
Крок сьомий
Вирівнюємо внутрішні кути. Для цього виступаючі кути притискаємо до кута. Ви також можете видалити всі надлишки цілком. Головне - не відрізати зайвого.
Крок восьмий
Тепер підійшла черга зовнішніх кутів. В цьому випадку повністю до підлоги покриття відрізати не слід. А в цілому, принцип аналогічний попередньому параграфу. Тільки відсутня необхідність притискати покриття.
Крок дев'ятий
Якщо не досить одного полотна, то необхідно застосувати друге. Для цього полотна накладаються одне на одне на відстань трьох-п'яти сантиметрів, а потім розрізають ножем. Даний спосіб дозволить отримати безшовне з'єднання. Щоб уникнути відмінності у відтінках, потрібно щоб ворс спрямований був в одну сторону. Далі, не полінуйтеся, покатайте по ковроліну порожньою пляшкою. Напрямок петель ковроліну - напрямок його руху.
Крок десятий
Якщо в кімнаті є поріг або дерев'яна коробка, то тупим боком ножа килимове покриття рекомендується втиснути в кант, а після обрізати на півсантиметра. А частину килима віжміть до кінця під дверну коробку. По периметру ковролін фіксується плінтусами, які можна закріпити, використовуючи дріль.
Резюмуючи, варто сказати, що вибір технології буде залежати від декількох факторів:
- основи покриття;
- стану підлоги;
- періодичності використання;
- функціонального призначення кімнати.